ویندوز فون محبوب تر از آیفون تا سال ۲۰۱۵

    محمدرضا کرمی ۱۳۹۰/۱۱/۰۲

 
 

 

بسیاری از کاربران، سیستم عامل ویندوز فون را آنقدرها هم جدی نگرفته اند و هنوز آن را در مقایسه با دیگر سیستم عامل های قدرتمند موجود، گزینه بزرگی به حساب نمی آورند. اما موسسه های تحقیقاتی بزرگی مانند IDC، گارتنر و iSuppli معتقدند که این سیستم عامل می تواند از نظر تعداد کاربران بر iOS غلبه کند و آنها پیش بینی می کنند تا سال ۲۰۱۵ شاهد این اتفاق باشیم.


بررسی دو موسسه گارتنر و IDC می گوید ویندوز فون می تواند تا سال ۲۰۱۵ تا ۲۰ درصد سهم بازار تلفن های هوشمند را در اختیار خودش بگیرد و تحقیق موسسه iSuppli هم به نتیجه ای مشابه یعنی ۱۶.۷ درصد رسیده است. این بررسی همچنین پیش بینی می کند که سهم اپل در بازار تا سه سال آینده از ۱۸ درصد به ۱۶.۶ درصد افت پیدا کند.

در نمودار پایین می توانید پیش بینی تغییرات سهم سیستم عامل ها در بازار را طی سال های آینده مشاهده کنید.


smartphone-market-share-isupply-jan-12_narenji.jpg

به نظر می رسد همکاری مشترک نوکیا و مایکروسافت با زیرساخت های قوی شان تاثیر عمده ای در این پیشرفت داشته باشد. جالب اینجا است که این بررسی ها نشان دهنده این است که ویندوز فون و آی او اس به شدت با یکدیگر رقابت می کنند در حالی که اندروید تقریبا مسیر خودش را طی می کند.

بر اساس این پیش بینی ها سهم اندروید تا سه سال آینده به ۵۸.۱ درصد خواهد رسید. البته در این جنگ نباید فراموش کنیم که اپل هم بیکار ننشسته است و خبرهایی به گوش می رسد که امسال قرار است شاهد یک آیفون جدید با تغییراتی عمده باشیم.

5 4 3 2 1
 
 

۰ نظرارسال نظر

  


تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به نويسندگان آي تي ياب مي باشد و هرگونه کپي برداري و استفاده از آن تنها با ذکر منبع مجاز مي باشد
ITyab قدرت گرفته از سيستم مدريت محتواي رايمند