آندروید ، ویروسی‌ترین سیستم عامل ایرانی

    محمدرضا کرمی ۱۳۹۱/۱۱/۲۴

تحقیقات اخیر گویای آن است که سیستم عامل اندروید یکی از سیستم عامل‌هایی است که بیشترین میزان حملات هکرها و ویروس‌نویسان را متوجه خود می‌کند.
یکی از چالش‌هایی که شرکت‌های ارائه کننده سیستم‌های عامل با آن مواجه هستند آن است که هر چه محصول آن‌ها از محبوبیت بیشتری در بین مردم برخوردار شود به همان اندازه علاقه هکرها و ویروس‌نویسان به آن بیشتر می‌شود.
سیستم عامل ویندوز مایکروسافت نمونه بارزی از این سیستم‌های عامل است که طی سال‌های گذشته حملات متعدد سایبری را به خود اختصاص داده است.
اما براساس اعلام مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌یی(ماهر)، در میان سیستم‌های عاملی که بر روی تلفن‌های همراه نصب می شوند تاکنون سیستم اندروید به واسطه محبوبیتی که در میان کاربران تلفن همراه دارد، حجمی بالا از حملات هکرها و ویروس‌نویسان را به خود اختصاص داده و بیش از دیگر رقیبان خود مورد تهدید بدافزارهای مختلف قرار گرفته است.
این سیستم عامل در سال 2011 میلادی تنها 10 مورد بدافزار جدید را مورد شناسایی قرار داد. اما تنها یک سال پس از این اتفاق و در سال 2012 این رقم به چهار برابر شده و به 37 مورد رسید.
این مطلب به خوبی گویای آن است که طی سال‌های اخیر بدافزارهای گوشی تلفن همراه رشدی سریع داشته‌اند واغلب به گونه‌ای طراحی می‌شوند که می توانند حالت مبتنی بر امضای آنتی ویروس‌ها دور زده و خود را به صورت جعلی در نرم‌افزارهای رایج ارسال کرده و در بین گوشی‌های تلفن همراه منتشر شوند.
اندروید سیستم عاملی است که برای تلفن همراه، لوح‌رایانه و به تازگی برای تلویزیون‌ها عرضه شده و بر پایهٔ هسته لینوکس ساخته شده‌ است. اکنون بسیاری از شرکت های معروف تولیدکننده گوشی تلفن همراه از این سیستم عامل برای گوشی‌های خود استفاده کرده‌اند و انواع مختلف گوشی‌های اندرویدی در میان کاربران تلفن همراه دست به دست می شود.

 

 

 

 
 

۰ نظرارسال نظر

  


تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به نويسندگان آي تي ياب مي باشد و هرگونه کپي برداري و استفاده از آن تنها با ذکر منبع مجاز مي باشد
ITyab قدرت گرفته از سيستم مدريت محتواي رايمند