ویندوز 8 یک بروز رسانی بی دلیل !

    محمد کرمی ۱۳۹۰/۰۹/۱۶

به نظر می رسد ویندوز جدید مایکروسافت برای بسیاری از کاربران کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها یک محصول بی ربط خواهد بود و این کاربران از ویندوز 7 به ویندوز جدید مهاجرت نخواهند کرد.

برخی موسسات تحقیقاتی  هشدار می دهند که مایکروسافت در فروش سیستم عامل جدید اش به مشکلات جدی بر خواهد خورد. به خاطر اینکه این شرکت قصد دارد بهترین های دو دنیای موبایل و کامپیوترهای رومیزی را با هم و در قالب یک سیستم عامل ارایه کند.این شرکت پیش بینی می کند در سال ۲۰۱۲ از هر ده کاربر ویندوز 7 فقط یک نفر به ویندوز جدید مهاجرت کند. مدیر این شرکت می گوید "مشتری ها از خودشان سوال می کنند ویندوز 8 چه چیز جدیدی برای کامپیوتر رومیزی یا لپ تاپ من خواهد داشت؟ و تنها چیز جدیدی که آنجا خواهند دید فروشگاه اپلیکیشن ویندوز است."

آنها می گویند که مشکل سازگاری نرم افزارها با ویندوز جدید هم دلیل دیگری برای عدم آپگرید به ویندوز جدید خواهد بود. از طرف دیگر ویندوز 8 از پردازشگرهای ARM پشتیبانی می کند و آن را روی تبلت ها هم خواهیم دید اما در اینجا هم مشکل دیگری وجود دارد. با وجود اجرا شدن ویندوز جدید روی تبلت ها، نرم افزارهای فعلی که برای ویندوز نوشته شده اند روی پردازشگرهای ARM کار نخواهند کرد. بنابراین برای اینکه نرم افزارهای فعلی ویندوز روی تبلت های ویندوزی با پردازشگر ARM کار کنند نیاز به بازنویسی آنها وجود دارد. آنها پیش بینی می کنند که تمام این مشکلات سبب می شود ما تا سال ۲۰۱۳ شاهد شروع آپگرید کاربران به ویندوز جدید نباشیم.

البته فراموش نکنید که این پیش بینی در مورد کاربران کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها است و باید از بُعد تبلت ها هم به ویندوز 8 نگاه کنیم. از طرف دیگر مایکروسافت هم از همین الان بازاریابی اش را برای ویندوز جدید شروع کرده و این روزها اخبار جذابی از محصول جدید به گوش می رسد. باید ببینیم که در نهایت پیش بینی این موسسه تحقیقاتی درست از کار در می آید یا مایکروسافت فروش موفقی خواهد داشت.

5 4 3 2 1
 
 

۰ نظر



ارسال نظر

  


تمامي حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به نويسندگان آي تي ياب مي باشد و هرگونه کپي برداري و استفاده از آن تنها با ذکر منبع مجاز مي باشد
ITyab قدرت گرفته از سيستم مدريت محتواي رايمند